Video

Video
Hlasový sprievodca
Virtuálna prehliadka
Detský sprievodca

Vrch Zámčisko, majestátne sa týčiaci nad mestom Poprad, je tajomný strážca Tatier s výškou 885 metrov nad morom. Toto obľúbené turistické a výletné miesto fascinuje návštevníkov svojou krásou, bohatou históriou a úchvatným panoramatickým výhľadom.

Geologická história:

Vrch Zámčisko je súčasťou bradlového pásma Spišsko-gemerského rudohoria. Vznikol usadením vápencov v období druhohôr pred miliónmi rokov. Následné geologické aktivity, ako napríklad erózia a zlomové pohyby, vytvorili tento impozantný vrch s charakteristickým skalnatým vrcholom.

Flóra a fauna:

Na vrchu Zámčisko sa vyskytuje rôznorodá flóra a fauna. Na svahoch vrchu rastú bukové a dubové lesy, ako aj lúky a pasienky. V lesoch sa vyskytujú rôzne druhy rastlín a živočíchov, ako napríklad jeleň lesný, srna lesná a divia sviňa.

Turistika a výhľad:

Na vrchol Zámčisko vedie viacero turistických chodníkov rôznej náročnosti. Z vrcholu sa ponúka nádherný panoramatický výhľad na Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Spišský hrad a mesto Poprad. Návštevníci si tu taktiež môžu vychutnať pokoj a krásu prírody.

Zrúcanina hradu:

Na vrchole Zámčiska sa nachádza zrúcanina hradu, ktorý bol postavený v 13. storočí. Hrad slúžil ako strážny hrad na obchodnej ceste. V súčasnosti je hrad sprístupnený verejnosti a ponúka unikátnu atmosféru stredoveku.

Ubytovanie a stravovanie:

V meste Poprad a okolí sa nachádza široká ponuka ubytovania v hoteloch, penziónoch a apartmánoch. Návštevníci si tu taktiež môžu vychutnať tradičné slovenské jedlá v miestnych reštauráciách a krčmách.

čítať viac
čítať menej
49.011559, 20.289678