Video

Video
Hlasový sprievodca
Virtuálna prehliadka
Detský sprievodca

Skalný útvar sa skladá z dvoch samostatných brál, Veľký a Malý Sninský kameň. Na najvyššie plošiny vedie turistická trasa po kovovom rebríku. Niektoré kolmé steny majú výšku až 20 metrov. Plošiny po ktorých sa môžeme pohybovať majú šírku len do 15 metrov.

Za priaznivého počasia ponúka skalnatá plošina vynikajúci panoramatický výhľad na mesto Snina, Vihorlatské vrchy, Národný park Poloniny, Bukovské vrchy, Slanské vrchy a Morské oko. Za dobrej viditeľnosti a priaznivých poveternostných podmienok dovidíme až na vrcholky Vysokých Tatier, Kráľovu hoľu a časť Nízkych Tatier.

Sninský kameň patrí do najvyššieho 5. stupňa ochrany. Nachádza sa tu Vihorlatský prales, ktorý bol zapísaný do svetového dedičstva Unesco v roku 2007.

Všetky krásy vzácnej lokality odhalí Náučný chodník, ktorý začína v obci Remetské Hámre a prechádza cez Morské oko. Náučný chodník až na vrchol vedie aj zo Sninských rybníkov.

Z obce Remetské Hámre, Krivec cez Morské oko – Sedlo Tri table – Sninský kameň (čas výstupu do 2 hod., prevýšenie 491 m) – najprv modrá a potom červená značka

Túra z obce Zemplínske Hámre a zo Sniny

Z obce Zemplínske Hámre po trase Kameňolom – Rovienky – Sninský kameň (čas výstupu do 2 hod.prevýšenie 586 m) – najprv zelená a potom modrá značka

Zo Sniny po trase Sninské rybníky – Rovienky – Sninský kameň (čas výstupu do 3:20 hod, prevýšenie 801 m) – modrá značka

čítať viac
čítať menej
48.929320, 22.189400